İnteraktif V.D.’inden Eczane Bilgi Formu Nasıl Alınır?

Nasıl yapılır kategorisine ait bu makalede sizlere İnteraktif Vergi Dairesi‘nden Eczane Bilgi Formu nasıl alınır onu göstereceğim. Öncelikle anlatmaya başlatmadan önce bu işlemler için hangi yıl için isteyecekseniz o yılın gelir vergisini göndermiş olmanız gerekmektedir.

İlk önce bu link ‘ten İnteraktif Vergi Dairesi‘ne maliye’den aldığımız vergi dairesi şifresiyle giriş yapıyoruz. Ardından İşlem Başlat > Vergi İşlemleri > Eczane Bilgi Formu Talebi kısmına giriş yapıyoruz.

Eczane Bilgi Formu Nasıl Alınır

Çıkan ekranda Eczane/işletme adını dolduruyoruz daha sonra aşağıda hangi yıl için istiyorsak onu seçiyoruz ve İLERİ butonuna tıklıyoruz. İleri dedikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran geliyor Belge oluştur dedikten sonra belgemiz sistem tarafından otomatik olarak oluşup karşımıza çıkıyor. Oradan yazdırıp/indirip gerekli mercilere iletiminizi yapabilirsiniz.

Eğer bu işlemleri yapamadıysanız el ile doldurmanız gerekiyorsa diye aşağıya word ortamında doldurmanıza imkan verecek dosyanın linkini bırakıyorum.

Yazar Hakkında
Toplam 362 yazı
Hüseyin Kalaycı
Hüseyin Kalaycı
Lise yıllarında babamın gölgesinde rahmetli dedemin ışında başladığım bu mesleği 2019'un Eylül ayında almaya hak kazandığım S.M.Mali Müşavirlik unvanı ile mesleği en iyi yerlere getirmeye çalışıyorum. İlerideki hayalim ise bir bağımsız denetim firması kurmaktır.
Yorumlar (2 yorum)
Hatice
Hatice Cevapla
- 14:07

Teşekkürler emeğinize sağlık.

    Hüseyin Kalaycı
    Hüseyin Kalaycı Cevapla
    - 09:18

    Ben teşekkür ediyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara