En Kolay Muhasebe Programı Hangileridir

En Kolay Muhasebe Programı Hangileridir?

Mesleki hayatı son derece kolaylaştıran muhasebe yazılımları, günümüzde hemen her firmanın muhasebe departmanında kullanılmaktadır. Kayıt etme, sınıflandırma, raporlama, analiz etme gibi ana fonksiyonlar sunan muhasebe programları, işletmenin yapısına ve yaptığı işe göre değişmektedir.

Piyasada kullanılan birçok farklı muhasebe programı yer alıyor. Gereksiz iş gücünden ve zamandan tasarruf edilmesini sağlayan muhasebe programları içerisinde en kolay olanlar şu şekilde sıralanabilir:

 ETA

En eski muhasebe programı olan ETA, mesleki liselerde mutlaka dersi verilen bir programdır. Stok takibi konusunda çok iyi olan ETA, kolay kullanımı nedeni ile birçok firmada halen kullanılmaktadır.

 ORKA

Eski olan muhasebe programlarından biridir. Muhasebe alanında sunduğu çözümler ile dikkat çekmektedir. Özellikle cari ve stok takibinde son derece iyidir. Tek bir tuş ile raporların karşınıza gelmesini sağlar. Kullanımı da son derece kolaydır.

 LUKA

Resmi olan muhasebe işlemleri, yevmiye, kasa, mizan, KDV gibi işlemlerin takip edildiği ve resmi kurumlara gönderilmesi gerekli olan belgeleri elektronik ortamda gönderen LUKA programı, Mali Müşavir bürolarında çok sık tercih edilmektedir. Muhasebe ve Windows standartlarına uygundur.

Content Protection by DMCA.com
Hüseyin KalaycıHüseyin Kalaycı Toplam 110 yazı
Küçüklükten beri muhasebe işine gönül koymuş bir SMMM adayıyım. Bu işi en iyi şekilde yapmayı kendine hedef belirleyip, yeniliklere sürekli açık bir insanım. Hedefim ise ilerde bir Bağımsız Denetim firması kurmaktır.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

×

Bir Şeyler Ara