2021 mali tatil

2021 Mali Tatil Uygulaması Başladı

Kurumlara yapılan bildirimlerin sürelerin değişikliğe neden olduğu için, mali tatil uygulaması muhasebe ve bordro alanında çalışanları başta olmak üzere birçok kişiyi yakından ilgilendiriyor.

Her sene olduğu gibi 2021 yılında da Mali Tatil uygulaması 1 Temmuz tarihinde başlayacak ve 20 Temmuz (dahil) tarihinde sonlanacak.

Son gün olarak, 1 Temmuz – 20 Temmuz tarihleri arasında yerine getirilmesi gereken kanuni ve idari yükümlülükler mali tatili izleyen 7. gün sonuna kadar yerine getirilirse yasal süresi içinde yerine getirilmiş olduğu kabul edilecektir. Bu nedenle 1-20 Temmuz tarihi arasında yapılması gereken bildirimler 27 Temmuz gece yarısına kadar yapılabilecek. Mali tatil sürecine denk gelmeyen bildirimler için tarihte bir değişiklik olmayacaktır.

Mali tatil süresi içinde;

gereğince yapılan bildirimler, beyannameler ve ödemeler ertelenen süreler içerisinde yapılabilecek.

Mali tatil de olsa bildirim süresi etkilenmeyen bazı durumlara dikkat etmek gerekiyor. İş kazası ve meslek hastalıkları bildirimi yapılması gereken durumlarda, 3 gün içinde yapılma zorunluluğu aynı şekilde devam ediyor.

Yazar Hakkında
Toplam 362 yazı
Hüseyin Kalaycı
Hüseyin Kalaycı
Lise yıllarında babamın gölgesinde rahmetli dedemin ışında başladığım bu mesleği 2019'un Eylül ayında almaya hak kazandığım S.M.Mali Müşavirlik unvanı ile mesleği en iyi yerlere getirmeye çalışıyorum. İlerideki hayalim ise bir bağımsız denetim firması kurmaktır.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara